Укладання лінолеуму

Укладання лінолеуму

Замовити послугу
promo img

Орієнтовні ціни

  • комерційний лінолеум з заводом на стіни - від 150 грн / м.кв.
  • комерційний лінолеум - від 85 грн м / кв.
  • натуральний лінолеум - від 120 грн / м.кв.
Замовити послугу

Укладання лінолеуму

Для побутових приміщень цей процес досить простий, чого не можна сказати про комерційні приміщення. Процес укладання комерційного лінолеуму досить затяжний і трудомісткий. Починається все з підготовки основи для того щоб постелити лінолеум. Основа для лінолеуму має бути ідеально рівною, без западин і перепадів рівня підлоги. 

Для цього бетонну стяжку шліфують, закладають всі тріщини ремонтної масою, і заливають нівелір масою. Після висихання суміші, що самовирівнюється (нівелір маси) основа готова до укладання лінолеуму. Настил лінолеуму слід проводити при стабільній температурі в приміщенні і повній відсутності протягів. Слід заздалегідь подбати про наявність електричества і достатнього освітлення.

Комерційний лінолеум необхідно укладати на клей, з проклеюванням всій площі. Якість обраного клею при цьому відіграє велику роль. Якщо до якісної лінолеуму використовувати поганий клей, можуть виникнути повітряні подушки, в слідстві чого термін служби покриття значно зменшитися. Лінолеум клеїться стик в стик, після проклейки, поверхню лінолеуму прокатують спеціальними валиками для усунення повітряних подушок.

Після підсихання клею, в місцях стику лінолеуму утворюють спеціальні канавки за допомогою спеціалізованого інструменту. Наступний етап - зварювання швів лінолеуму. В утворені канавки за допомогою монтажного зварювального фена вплавляют зварювальний шнур. В монтажному фені зварювальний шнур розігрівається і заповнює канавки. Дана процедура називається гарячої зварюванням швів. Після того як зварювальний шнур в канавках охолов, здійснюється його підрізування. Після цього приміщення прибирають, і через 24 години він готовий до використання.

Наша компанія пропонує професійне влаштування лінолеуму з використанням професійного інструменту і кваліфікованих фахівців. Ціна на укладку лінолеуму знаходиться в розумних рамках при збереженні високої якості виконуваних робіт. У вартість укладання лінолеуму входить комплекс робіт з вирівнювання, ремонту, сама укладка, проварка швів. Ви можете замовити як комплекс робіт так і окрему їх частину.

Телефонуйте прямо зараз і менеджери компанії оформлять заявку на безкоштовний виїзд фахівця. 

Детально про влаштування лінолеуму

Укладання комерційного лінолеуму - процес складається з безлічі технологічних операцій, по кожній з який потрібен високий рівень знань і практичного досвіду. Безпосередньо укладанні лінолеуму передує маса дій по підготовці. Розпочинається підготовка з підстави під лінолеум. У нових приміщеннях це може бути поверхова перекриття, залите цементним розчином, або ж просто чорнове перекриття - бетон. Для приміщень вже побували в експлуатації це може бути цементна стяжка, покриття будь-яким покриттям підлоги - ковроліном, лінолеумом, ламінатом, паркетом, іншими видами покриттів. Розглянемо на прикладі етапи укладання лінолеуму в разі приміщень вже експлуатувалися.


Починається робота майстра укладальника з експертизи підстави, в ході якої з'ясовуються доступні дані.

  • Ступінь складності демонтажу поточного покриття: воно може бути приклеєним (проклеєний лінолеум, ковролін), прибитим (паркет, паркетна дошка, масив), вільно лежачим (ламінат).
  • У залежності від конкретної ситуації з демонтажем, можуть бути визначені майбутні додаткові роботи: ремонт підстави (закладення локальних дірок, тріщин, нерівностей), вирівнювання підстави, шліфування підстави, інші. Найчастіше зустрічаються випадки так званих прихованих робіт, коли на стадії візуальної оцінки фронту робіт важко або неможливо дізнатися, чи буде потрібно ремонт підстави або вирівнювання статі після демонтажу.
  • Знімаються розміри приміщення з урахуванням архітектурних особливостей, робиться чорновий креслення схеми приміщення
  • З'ясовуються додаткові відомості по об'єкту - це може бути будь-яка інформація, яка буде потрібно для виконання робіт по об'єкту
    Після виїзної експертизи, отримані дані обробляються, і переводяться в вид кошторису, яка в подальшому буде узгоджуватися із замовником. Коли кошторис узгоджена, бригада укладання приступає до виконання замовлення. На етапі демонтажу, коли повністю прояснюється ситуація з прихованими роботами, з'являється повне уявлення про специфіку робіт по даному об'єкту. На цьому етапі можна уточнити кошторис, внести необхідні поправки до списку робіт, кількість матеріалів, часу на роботи, інше.

    На нашому прикладі робіт з укладання лінолеуму, припустимо, що після демонтажу прояснилася необхідність вирівнювання підстави з попередніми ремонтом бетонної стяжки. Перед тим, як починати будь-які роботи по заливці нівелір маси або ремонту підстави, бригада укладання заміряють вологість підстави: вона не повинна перевищувати 4%, згідно прийнятих норм СНіП 3.04.01-87 СНиП 2.03.13-88 ДБН В.2.6.-22 -2001

    Цей показник дуже важливий, оскільки від нього залежить вибір конкретної будівельної хімії, яка буде використана на об'єкті укладання. Якщо вологість нижче 4%, можна вибирати стандартну ґрунтовку, ремонтну суміш, стандартну суміш, що самовирівнюється, не турбуючись, що підвищена вологість не вплине на ступінь і міцність проникнення грунтовки в основу, і вся конструкція не буде розтріскуватися і відшаровуватися.

     Якщо вологість цементної стяжки більше 4%, потрібно використовувати спеціалізовану епоксидну грунтовку, яка створить вологоізоляцію. В особливо складних випадках коли вологість значно вище 4% є необхідність у створенні спеціальних паро і волого непроникних конструкцій, про які треба вести окрему розмову. 

    Підготовка основи

    Після визначення ступеня вологості основи, можна приступати до процесу ремонту тріщин і нерівностей, а також грунтовання. Для цього потрібно проінспектувати всі що належить закладати ремонтною сумішшю, з метою видалення зайвих відвалилися шматків цементної стяжки, прибрати те, що ось-ось трісне і відшарується. Стяжку необхідно добре підмести або навіть пропилососити. Після цього наше основа готова до нанесення грунтовки, яка забезпечить додаткову силу зчіпки і ступінь проникнення ремонтної маси і нівелір маси.

    Грунувати основу потрібно спеціальними валиками, 2-3 рази для досягнення необхідного ефекту. Робочою температурою стяжки для нанесення грунтовок є діапазон від 15 до 40 градусів за Цельсієм, тому робити ґрунтовку основи в приміщенні з температурою нижче немає ніякого сенсу. Ось чому першим, що потрібно зробити укладальникові перед роботою - упевниться у виконанні замовником його частини умов необхідних для укладання: температура приміщення, стяжки, вологість приміщення і стяжки, відсутність протягу, доступність водопостачання і водовідведення, електроенергії, інших умов.

    Фото 1. Процесс обесспиливания пола

    Фото 1. Процес грунтування основи


    Після нанесення грунтовки можна приступати до так званого силового замикання тріщин, тобто ремонту основи. Для цього використовуємо ремонтну суміш, якої закладаються всі вади в підлозі.

    Коли підлогу, після ремонту стає придатним для нанесення нівелір маси, його необхідно додатково прогрунтувати в місцях нанесення ремонтної маси, і почати процедуру заливання підстави. Залежно від вимог, нівелір маса може бути ударопрочной, або стандартної. При виборі сумішей важливо знати на який рівень буде заливатися нівелір маса, так що це вже залежить від кожного конкретного випадку. На кожній сухої суміші, що самовирівнюється, виробник вказує допустимий шар нанесення, вимоги до температурі основи (як правило 5-30 градусів тепла), інші дані, які потрібно враховувати укладальникові. Всі ці дані дуже важливі, якщо укладальник не хоче мати справу з неприємною ситуацією підриву залитої їм конструкції. У цьому випадку доводиться все проробляти з початку ... 

    Фото 1. Процесс обесспиливания пола

    Фото 2. Процес проливання нівелір маси 


    Для нанесення нівелір маси - протоки - потрібно ряд специфічного обладнання - починаючи від промислового міксера для замішування суміші потрібної консистенції, до ряду голчастих валиків, спеціалізованої взуття та регульованих ракелів. При цьому, заливка повинна відбуватися в суворій послідовності відповідно до технології, і саме тут проявляється досвідченість і вправність укладальника. Недбайливі укладальники погано балансують час на технологічні операції протоки, розкочування і вирівнювання суміші, тому в деяких місцях суміш встигає підсихати, укріпляти, збирається грудками і т.д. Все це неодмінно позначиться на загальній якості робіт найнеприємнішим чином. 


    Залита, розкатана і рівна самовиравнівающаяся суміш повинна відстоятися не менше доби, перш ніж можна буде приступити до наступного етапу укладання підлогових покриттів. Нагадуємо, що весь цей час приміщення зачинено для сторонніх, а також ізольовано від протягів, а температура приміщення не повинна опускатися нижче 23-25 ​​градусів тепла.

    Процес укладання лінолема

    Після підсихання стяжки до показника вологості не більше 4%, можна починати процес укладання лінолеуму. Перед тим, як укладати лінолеум, стяжка шліфується. Для виконання цього процесу на об'єкт доставляється промислова шліфувальна машина, укомплектована пилососом, який не дає пилу поширюватися в приміщенні.

    Шліфування проводиться тільки в разі висихання стяжки до рівня 4% вологості. Більш високий показник вологості може досить швидко забити абразивні диски шліфувальної машини і в цілому застопорити процес укладання.
     
    Рівність поверхні на яку належить укладати лінолеум грає дуже велику роль. Всі локальні нерівності підстави у високому ступені впливають на термін служби лінолеуму, так як м місцях виступів і западин лінолеум швидко стирається і зношується. Також, навіть в разі невеликої нерівності підстави, лінолеум відразу виявить її, особливо коли мова йде про великі площі.

    Отже, вологість стяжки (підстави) не більше 4%, рівність - підходяща до укладання, після процесу заливки пройшло більше 24 годин - приміщення попередньо готове до укладання лінолеуму. Доставлений матеріал, лінолеум в рулонах, перед укладанням проходить всебічну інспекцію укладальниками на предмет його справності і готовності до укладання. В ході інспектування, встановлюється відсутність колірних перепадів, відповідність заявленим розмірами, загальною цілісності та придатності матеріалу до укладання.

    Перед укладанням, матеріал повинен відлежатися в приміщенні не менше доби, так як матеріал повинен прийняти температуру приміщення для уникнення ситуації, коли матеріал був укладений з більш низькою температурою, і після укладання, набравши температуру приміщення розширюється і здувається. Перед настилом лінолеуму, його в обов'язковому порядку необхідно розкачати в приміщенні для зняття внутрішніх напружень і дати вистоятися не менше доби.
     
    На попередньо прогрунтувати основу, який кілька разів пропилососили, можна починати укладання, зберігаючи температурний режим в приміщенні на рівні не менше 15 градусів тепла і повному отсуствии протягів.

    Для укладання лінолеуму використовується клей для ПВХ або поліуретанових покриттів, зазвичай вододисперсійний. Не допускається використання клеїв не призначених для укладання по типу «Бустилат», ПВА і інших. Особливість клею для укладання лінолеуму полягає в специфічності робочого часу підсихання - достатній для нанесення і приклеювання, а також розмірному і зваженому показнику внутрішньої напруги після підсихання. Спеціалізований клей для лінолеуму не стягуватиме або розтягувати лінолеум, а значить його розміри будуть стабільні, що гарантує відсутність міхурів і рівності підлоги.

    Клей на контактну поверхню наноситься спеціальними шпателями, дотримується рівність нанесеного шару і час його підсихання. Нерівність нанесеного шару гарантує появу бульбашок і горбів, а невидержка відведеного часу на підсихання утворює грудки під лінолеумом. Після проклейки, поверхню підлоги розкочується спеціальним валиком, вага якого від 35 до 70 кг, з різною робочою шириною. Валик забезпечує рівність поверхні, виводить залишки повітря і клею. Це незамінний інструмент в укладання комерційного лінолеуму.

    Після проклейки, клей повинен підсохнути і намертво з'єднати лінолеум з основою. На це відводиться не менше 24 годин. Після цього часу можна приступати до проварювання швів лінолеуму. Проварювання швів (стиків) - технологічний процес в укладанні лінолеуму, який забезпечує монолітність полотна лінолеуму по всій площі приміщення, гарантує ізольованість стиків для потрапляння вологи, пилу, забезпечує відсутність задирів лінолеуму в місцях стику.

    Після укладання, в місцях стику ліноелума прорізаються канавки, куди надалі буде заплавлені зварювальний шнур. Канавки проробляються спеціальною фрезою, яка забезпечує рівномірність і стабільність розмірів канавок. Обов'язковою умовою перед укладанням є повне висихання клею, так як зварювання шва має на увазі роботу зі зварювальним феном, який розігріває стики, і якщо клей не буде повністю сухим, лінолеум в цих місцях обов'язково відклеїться. Після проварювання швів, їх по гарячим слідам підрізають до рівня лінолеуму. Після цього шнуру і лінолеуму в місцях стику дають охолонути (до температури приміщення), і далі підрізають залишки шнура, що виходить за рівень лінолеуму і затирають.

    Після цього процесу, лінолеум готовий до експлуатації.


    Схожі послуги